TOKAT BAŞÇİFTLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Yöneticilerine Yönelik Yönetici Gelişimi Programı (YÖGEP) Mart Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde Tokat'ta imam hatip okulları yöneticilerine yönelik, imam hatip okulları yöneticilerinin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Yönetici Gelişimi Programı (YÖGEP) gerçekleştirildi.
İmam Hatip Okulları Yöneticilerine Yönelik Yönetici Gelişimi Programı (YÖGEP) Mart Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi

Yönetici Gelişim Programı Mart ayı faaliyeti, Covid-19 salgını dolayısıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Programa, Fahriye Arat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cihan ÖZTÜRK moderatörlüğünde, ilimiz geneli tüm imam hatip okulları idarecileri ile çok programlı Anadolu lise müdürleri katıldı.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün programları doğrultusunda; Kapsayıcı Eğitim Dezavantajlı Çocukların Gereksinimlerine Yanıt Verecek Biçimde Fark Yaratan Etkili Yönetim Süreçleri konulu Yönetici Gelişim Projesi Mart Ayı Programı Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Sertan TALAS tarafından 25/03/2021 Perşembe günü Saat 14.00'da çevrim içi gerçekleştirildi. İlçemize bağlı okullardan  üç tane Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni ve Şehit Murat Kılınç Çok Programlı Anadolu Lisesi yöneticisi toplantıya katılım sağlamıştır. 

Kapsayıcı Eğitim çerçevesinde dezavantajlı çocukların gereksinimlerine yanıt verecek biçimde fark yaratan etkili yönetim süreçleri konulu sunumu gerçekleştiren Dr. Sertan TALAS konuşmasında konuya bizim geleneksel yemek ve tatlı  kültürümüzün önemli bir parçası olan Aşure  metaforu üzerinden yaptığı açıklamalar ile giriş yaptı.

Aşure yapımında kullanılan her bir malzeme miktarı ve kalitesi aşurenin tadına kalitesine ve lezzetine ne kadar büyük bir değer ve anlam katıyorsa dini dili ırkı mezhep ve meşrebi ne olursa olsun her bir ferdin eğitimi ve sosyal hayata katılımı insan hak ve özgürlüklerinden faydalanması da o denli önemli anlamlıdır. Dezavantajlı çocuklarımızın eğitim ve öğretime erişimleri onları sağlıklı ve mutlu bireyler olarak geleceğe hazırlamak konusunda alınması gereken tüm  tedbirleri almak  biz eğitimcilerin en temel sorumluluğudur. İnsan onuruna yakışır bir yaşam kalitesi   avantaj veya dezavantajlı olsun her bir insanın en temel insan hakkıdır. Biz eğitim yöneticileri ve öğretmenleri olarak Kapsayıcı eğitim anlayışı ve felsefesi gereği dezavantajlı çocuklarımıza  gerekli eğitim ortamları sağlayarak onların en güzel şekilde yetişmeleri için her türlü tedbiri almak ve her türlü imkanı kullanmak dini, milli, ahlaki, insani ve mesleki  sorumluluğumuzun bir gereğidir"

Farklı ve özgün görsellerin paylaşıldığı program, büyük bir ilgi ve beğeni  ile izlenidi.

Cumhuriyet Mahallesi Şehit Murat Kılınç ÇPA Lisesi yanı Kat 2 Başçiftlik/TOKAT PK 60620 - 0 356 451 27 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.