TOKAT BAŞÇİFTLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EVLİLİK VE UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE SEMİNERİ

Evlilik ve Uyuşturucuyla mücadele ile ilgili yapılan seminer Sosyal Hizmet Uzmanı Ali KOCA tarafından verildi.
EVLİLİK VE UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE SEMİNERİ

Seminerde Sosyal Hizmet Uzmanımız Ali KOCA;

"Çocuklarının bağımlılık yapıcı madde ile temas ettiğini düşünen yada öğrenen anne-babalar öncelikle sakin olmalı ve riskli tepkiler vererek çocuğu kendinden uzaklaştırmamalıdır. En kısa sürede bir profosyonelden takip edilecek yol ile ilgili bilgi almalı ve gerekirse çocuğunu bu kişilere bizzat götürmeli yada yönlendirmelidir. Konuyla ilgili ilimizde en önemli Kurum olan Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM (Alkol ve Madde BAğımlılığı Tedavi Merkezi) faaliyet göstermektedir. Son olarak madde bağımlılığı riski meslek ve statü (Hakim, Savcı , Polis, Doktor Müdür vb.) ayırt etmeksizin tüm ailelerin çocukları için ciddi bir tehlike arz etmektedir.Bu nedenle tüm ailelerimizi bu hususta çok hassas ve dikkatli olmaya davet ediyorum" diyerek sözlerine son verdi.
     

Madde bağımlılığının sadece kullanan kişiye (bağımlıya) zarar vermekle kalmadığını en yakın kişiler olan ailesinden başlayarak tüm topluma ciddi zararlar veren toplumsal bir sorun olduğunu sözlerine ekleyen Sosyal Hizmet Uzmanımız Ali KOCA madde bağımlılığı önlemeye yönelik çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Şehit Murat Kılınç ÇPA Lisesi yanı Kat 2 Başçiftlik/TOKAT PK 60620 - 0 356 451 27 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.