TOKAT BAŞÇİFTLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP)

  Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla DKAB Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP) gerçekleştirildi. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Programı Ekim ayı faaliyeti, Covid-19 salgını dolayısıyla online olarak gerçekleştirildi. Programa Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun, İlimiz Merkez ilçe ile Almus, Artova, Başçiftlik, Pazar, Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerinde bulunan temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görevli tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) öğretmenleri katıldı. Programda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir ÖZKÖSE tarafından "Din kültürü ve ahlak bilgisi ile temel dini bilgiler derslerinde yer alan inanç konularının güncel meseleler bağlamında ele alınması öğretiminde kullanılan özel öğretim yöntemleri" konulu konferans düzenlendi.
DKAB Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP)

18-12-2020

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla DKAB Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP) gerçekleştirildi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Programı Ekim ayı faaliyeti, Covid-19 salgını dolayısıyla online olarak gerçekleştirildi. Programa Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun, İlimiz Merkez ilçe ile Almus, Artova, Başçiftlik, Pazar, Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerinde bulunan temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görevli tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) öğretmenleri katıldı. Programda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir ÖZKÖSE tarafından "Din kültürü ve ahlak bilgisi ile temel dini bilgiler derslerinde yer alan inanç konularının güncel meseleler bağlamında ele alınması öğretiminde kullanılan özel öğretim yöntemleri" konulu konferans düzenlendi.

Cumhuriyet Mahallesi Şehit Murat Kılınç ÇPA Lisesi yanı Kat 2 Başçiftlik/TOKAT PK 60620 - 0 356 451 27 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.