TOKAT BAŞÇİFTLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞÇİFTLİKTE KİTAP FUARI

29 ARALIK 2014 DE BAŞÇİFTLİKTE KİTAP FUARI DÜZENLENDİ
BAŞÇİFTLİKTE KİTAP FUARI

Başçiftlik Kaymakamlığı, Sn. Tokat Valisinin de katılıp açılışını yaptığı kitap fuarı düzenledi. Üç gün süren kitap fuarında 40 bin kitap sergilenmiştir ve tüm öğrencilerin yanı sıra Başçiftlik halkıda ilgiyle fuara katılmıştırlar. Kitap Fuarımızda Türk ve Dünya edebiyatının en seçkin kitapları sergilenmiştir.

 

Kaymakamlığımızın öğrencilerimize ücretsiz temin ettiği kitaplara ek olarak, öğrencilerimiz iki hafta boyunca kitap kumbaralarında biriktirdikleri paralarla da kitap satın aldılar. Başçiftlikte eğitim gören 348 öğrencinin tamamına 14.000 lira değerinde kitap ilçe kaymakamlığımızca ücretsiz dağıtılmıştır.

 

Ayrıca okullarımızın tamamında tüm sınıflarda, kahvehanelerde ve camilerde kitaplık oluşturuldu. Programa Tokat valisi sn. Cevdet CAN, Niksar Kaymakamı sn Yusuf Gökhan YOLCU, Erbaa Kaymakamı sn Abdulkadir DEMİR, Turhal Kaymakamı sn. Yunus Fatih KADİROĞLU, Yeşilyurt Kaymakamı sn. İsmail TOPRAK, Artova Kaymakamı sn. Haluk KOÇ, Pazar Kaymakamı sn. Ahmet Vezir BAYCAR, İl Jn Alay Komutanı Albay sn Erkan ALACAKURT, İl Emniyet Md. Sn Fikri YALMAN, İl Milli Eğitim Md Yrd sn. Fikri DEMİR, ilçemiz kurum amirleri, ve belediye başkanları katıldı. Sn valimiz konuşmasında Tokat´ın en küçük ilçesi Başçiftlik´te böyle bir fuarın yapılmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Etkinliğin öneminden bahsetti. Salonda bulunan öğrencilere hayata ve okumaya dair önemli konulardan bahsetti. Konuşma sonrası toplu kurdela kesimi yapıldı.

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Şehit Murat Kılınç ÇPA Lisesi yanı Kat 2 Başçiftlik/TOKAT PK 60620 - 0 356 451 27 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.